ВІДДІЛ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ
СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ
Відділ організації навчальних заходів для сімейних форм виховання
є структурним підрозділом Закарпатського обласного центру соціальних служб, створюється, реорганізовується і ліквідується наказом директора обласного центру.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ
- Реалізація загальнодержавних, обласних та інших соціальних програм з питань надання соціальних послуг, соціальної роботи із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.
- Проведення підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники, наставники, усиновлювачі (згідно з вимогами чинного законодавства), за результатами якої готує службі у справі дітей рекомендації щодо можливості влаштування в їх сім’ї дітей, забезпечує підвищення кваліфікації таких осіб (згідно з вимогами чинного законодавства).
- Впровадження програми навчання та підвищення професійної компетентності/кваліфікації для патронатних вихователів, кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, наставники, усиновлювачі (згідно з вимогами чинного законодавства – опікунів/піклувальників).
- Участь у проведенні засідань за круглим столом, конференцій щодо розвитку сімейних форм виховання та інших форм виховання, наближених до сімейних, в межах компетенції Відділу.
- Поширення досвіду роботи установ, закладів та організацій, фахівців із соціальної роботи з питань розвитку сімейних форм виховання та інших форм виховання, наближених до сімейних в адміністративно-територіальних одиницях, в межах компетенції Відділу.
- Співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, громадськими об’єднаннями.
- Організація соціальної роботи у напрямку запобігання соціальному сирітству.
- Розробка проектів законодавчих актів, інших нормативно-правових документів, відповідних розпорядчих документів щодо діяльності Відділу, обласного центру.
- Розгляд скарг, заяв органів виконавчої влади, громадських об’єднань та підготовка відповідних інформаційних матеріалів за результатами їх розгляду.
- Участь у розробці соціально-рекламної продукції, поширення інформації про розвиток сімейних форм виховання та інших форм, наближених до сімейних.
- Підготовка методичних матеріалів з питань, що належать до компетенції Відділу.