Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

Засідання робочої групи

07/02/2023

 

Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації - заступника начальника обласної військової адміністрації Петра Добромільського відбулося перше засідання робочої групи з розробки комплексної Регіональної програми створення системи сталої психосоціальної підтримки населення, постраждалого від російської агресії

Війна проти України спричинила низку важких ситуацій, які для різних верств населення стали стресовими, кризовими, травмуючими. Особливих випробувань зазнають мирні жителі, що перебувають у зоні конфлікту, вимушені переселенці, родини загиблих, військовослужбовці — як ті, хто бере участь у бойових діях, так і демобілізовані, та їхні сім’ї, волонтери і всі, хто працює з постраждалими. Зазначені категорії осіб найперше потребують швидкого реагування на вирішення соціально-психологічних проблем.

Зважаючи на масштаби внутрішнього переміщення в Україні, які спричинені збройною агресією російської федерації, значна частина населення потребують психологічної підтримки.

Тому, одним із пріоритетних напрямків роботи в області є психосоціальна підтримка, яка полягає в адаптації та інтеграції ВПО у приймаючих громадах, забезпечує зниження рівня соціальної напруги серед місцевого населення.

ВПО та місцеве населення можуть отримати соціально-психологічну підтримку в низці соціальних закладів і служб області, основним завданням яких є надання соціальних послуг особам та сім’ям, які опинились у СЖО.

Проте, бачимо, що в сьогоднішніх реаліах цього не достатньо.

Саме тому, розуміючи необхідність збереження психічного здоров’я населення та зважаючи на вищезазначене, керівництвом області було прийнято рішення розробити комплексну регіональну програму створення системи сталої психосоціальної підтримки населення, постраждалого від російської агресії. Даною програмою буде передбачено забезпечення надання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки в територіальних громадах області.

Реалізація даної програми в області має на меті свторити можливість для кожного жителя регіону отримати повноцінний, ефективний та сталий доступ до психологічної допомоги та підтримки.

Для розробки та впровадження програми на обласному рівні Закарпатською ОВА створено міжвідомчу робочу групу з метою налагодження взаємодії між державними та недержавними структурами, які опікуються соціальними питаннями і кожне з яких має власний набір ресурсів для психологічної допомоги. Міжсекторальна взаємодія допоможе підсилити одне одного та максимально якісно впровадити механізм сталої психосоціальної підтримки в області.