Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

З перших днів війни ...

31/03/2022

З перших днів війни фахівці із соціальної роботи та соціальні працівники були залучені до вирішення соціальних проблем сьогодення, до волонтерських гуманітарних та інформаційних ініціатив. Не дивлячись на величезне навантаження на надавачів соціальних послуг, вони продовжують працювати та намагаються надавати якісні соціальні послуги.

Саме тому, сьогодні, працівниками відділу підвищення професійних компетенцій надавачів соціальних послуг Закарпатського обласного центру соціальних служб було проведено он-лайн семінар для фахівців із соціальної роботи та соціальних працівників з актуальних, особливо в умовах воєнного стану питань, щодо кризового (екстренного) втручання.

 

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» одним із чинників, що можуть зумовити складні життєві обставини, є шкода, завдана бойовими діями, збройним конфліктом чи тимчасовою окупацією. Згідно з Указом Президента України від 24.12.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан у відповідь на початок РФ війни. У зв’язку з бойовими діями, які веде Росія проти України, органи місцевого самоврядування зіткнулись з проблемою, в тому числі, забезпечення надання якісних соціальних послуг громадянам.

 

Тому, для допомоги органам місцевого самоврядування у забезпечені послугами громадян, Міністерство соціальної політики України розробило методичні рекомендації щодо організації надання соціальних послуг в умовах воєнного стану, які було розглянуто на семінарі.

 

В ході проведення заходу, було звернено увагу на те, що Порядок організації надання соціальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587, рекомендований для застосування органам місцевого самоврядування, а не обов’язковий до виконання. Тобто, органи місцевого самоврядування в рамках законів України та Конституції України мають право самостійно визначати особливості організації та надання соціальних послуг, враховуючи наявний стан речей.

 

ЩОДО НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЕКСТРЕННО/КРИЗОВО

 

Враховуючи, що в Україні проводяться військові дії та з метою забезпечення надання громадянам України необхідної допомоги соціальні послуги пропонується надавати екстрено (кризово) (за неможливості застосування загального порядку організації та надання соціальних послуг).

 

Відповідно до статті 18 Закону України «Про соціальні послуги» у разі надання соціальних послуг екстрено (кризово) ведення випадку не застосовується, тобто не здійснюється:

 

1) аналіз заяви/звернення про надання соціальних послуг, повідомлення про осіб/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах або в ситуаціях, що загрожують життю чи здоров’ю особи;

 

2) оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах;

 

3) прийняття рішення про надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб особи/сім’ї;

 

4) розроблення індивідуального плану надання соціальних послуг;

 

5) укладення договору про надання соціальних послуг;

 

6) виконання договору про надання соціальних послуг та індивідуального плану надання соціальних послуг;

 

7) здійснення моніторингу надання соціальних послуг та оцінки їх якості.

 

Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг екстрено (кризово) приймається невідкладно, не пізніше однієї доби з моменту одержання відповідної заяви, звернення, повідомлення. Соціальні послуги екстрено (кризово) надаються безкоштовно. У разі стабілізації ситуації, яка не загрожує життю та здоров’ю людини, використовувати технологію ведення випадку/роботи з випадком.

 

Рекомендується органам місцевого самоврядування надати право приймати рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово) безпосередньо надавачам таких послуг (центри соціальних служб, центри надання соціальних послуг, тощо) з подальшим інформуванням органів місцевого самоврядування про їх надання.

 

Щиро вдячні всім хто взяв участь в заході.

 

Віримо і знаємо, що спільними зусиллями досягнемо позитивних результатів в сфері соціального обслуговування.

 

Все буде Україна

UA