Вчитись, підтримувати, зцілювати! Сьогодні такий девіз мотивував навчатися.
21 листопада Закарпатським обласним центром соціальних служб організоване проведення семінару "Травма та травма-інформована допомога у ранньому втручанні. Квітка стійкості" для представників соціальної сфери, освіти м. Мукачева спільно з Іриною Рошкович, заступником директора-завідуючою відділення раннього втручання КРУ «Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», національною тренеркою з раннього втручання.
![]() |
|
![]() |
![]() |
Пані Ірина висвітлила зміст основних понять стресу, травми, травмувальної події, психотравми, намагалася розширити уявлення учасників про нейрофізіологію розвитку реакцій на стрес, травму у дорослих та дітей. Підкреслила цінність підтримки батьків для дитини.
Спікер наголосила на важливості травма-інформованої допомоги, контекст якої полягає в усвідомленні впливу травми на дітей, дорослих, сім'ю; розпізнаванні ознак та наслідків травми; інтегруванні знань про травму в шляхи відновлення та втручання; запобіганні (ре) травматизації дітей, батьків та фахівців у сфері психічного здоров'я, яку відображає "Модель інформаційної допомоги від SAMHSA 2014".
Скубенич Мирослава, психолог, заступник директора КРУ "Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю" ознайомила з методикою "Карта квітки стійкості". Це наочна інтерактивна форма роботи, яка відкриває шлях до діалогу на тему стійкості і ресурсів стійкості. Метафора квітки дозволяє розширити роботу над концепцією стійкості і переносить його в практичну площину безпосередньо на життя.
Дякуємо всім учасникам за явку, за активність та бажання творити психологічно благополучне майбутнє країни.
Дякуємо Центр громадськості та національних культур за затишну атмосферу.