Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

Стратегія забезпечення

13/12/2023

На Закарпатті стартували консультації щодо розробки Національного плану реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2026 роки. Стратегічні сесії та групові дискусії триватимуть протягом двох днів.

Учасників консультацій привітав Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА. Він розповів про стан реалізації реформи деінституалізації та підтримку розвитку сімейних форм виховання в нашому регіоні.

Керівниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова підкреслила, що Закарпаття є одним із передових регіонів у реалізації реформи деінституалізації. Вона відзначила ефективність роботи відповідних служб у краї та втілення обласних програм підтримки.

Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні розробляють спільно з міжнародними партнерами відповідно до стандартів ЄС. Про важливість транскордонної координації учасникам заходу розповіли очільник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Генрік Вітфельт і керівниця секції захисту дітей ЮНІСЕФ Джин Чой.

У межах дводенних консультацій фахівці профільних обласних департаментів і служб у справах дітей ОВА з 10 регіонів країни, представники міністерств, міжнародних партнерських організацій обговорили найкращий досвід і практики трансформації системи догляду та виховання, опрацювали стратегічні, операційні цілі та завдання, а також долучились до розроблення заходів Національного плану реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні.