Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

Сьогодні, українське суспільство переживає дуже складний період.

05/09/2022

Повномаштабне вторгнення сусідньої країни – війна, і як наслідок тисячі зруйнованих життів.

Більшість внутрішньо переміщених осіб щодня зіштовхуються з побутовими та соціальними труднощами; уних незадоволені базові потреби – безпечні й комфортні умови проживання, харчування тощо. Перед нимивиникає низка життєвих проблем, а саме: забезпечення їжею і житлом; відновлення документів; виплатапенсій і державних соціальних допомог; доступ до соціальних та медичних послуг; працевлаштування тощо. Щоб задовільнити хоча б деякі запити цих людей та трохи полегшити навантаженість місцевих надавачівсоціальних послуг працівниками обласного центру соціальних служб та членами мультидисциплінарноїмобільної команди було організовано та проведено групи взаємопідтримки для жінок з числа ВПО, які наразіпроживають в с. Ільниця, Хустського району.

Участь в групі взаємопідтримки на постійній основі взяло 15 жінок. Шляхом усного інтерв’ювання буловивчено потреби та нагальні проблеми з якими зіштовхнулися учасники групи. Під час проведення зустрічейбуло надано соціальні та психосоціальні консультації ВПО.

Під час першої зустрічі юрист обласної мультидисциплінарної мобільної команди надав правову допомогу таконсультування учасникам. Для підтримки та мотивації щодо працевлаштування на другу зустріч булозапрошено спеціаліста Іршавської філії служби зайнятості та проінформовано про види послуг службизайнятості, які надаються внутрішньо переміщеним особам. На зустрічі, що відбулася втретє заступникначальника відділу державних допомог департаменту соціального захисту населення облдержадміністраціїпроінформувала про державні види допомог та інші види соціальних гарантій ВПО. На останній зустрічівідбулись індивідуальні консультації фахівців із соціальної роботи з питань соціального захисту. Також длязниження рівня психосоціальної напруги на кожній зустрічі відбувались групи взаємопідтримки з психологомобласної мультидисциплінарної мобільної команди. Завдяки цим заходам, учасники мали змогу отриматипсихологічні консультації, знизити рівень тривожності та рівень емоційного вигорання в умовах війни.

Дані групи проводяться за спільної участі обласної мультидисциплінарної мобільної команди, яка функціонуєна території області в рамках реалізації проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільнікоманди», що реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячимфондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках СПІЛЬНО – програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнеспартнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.

Досвід проведення подібних груп взаємопідтримки планується використовувати для організації тавпровадження функціонування подібних груп і в інших територіальних громадах області.