Сьогодні, українське суспільство переживає дуже складний період. Повномаштабне вторгнення сусідньої країни – війна, і як наслідок тисячі зруйнованих життів.
Більшість внутрішньо переміщених осіб щодня зіштовхуються з побутовими та соціальними труднощами; у них незадоволені базові потреби – безпечні й комфортні умови проживання, харчування тощо. Перед ними виникає низка життєвих проблем, а саме: забезпечення їжею і житлом; відновлення документів; виплата пенсій і державних соціальних допомог; доступ до соціальних та медичних послуг; працевлаштування тощо. Щоб задовільнити хоча б деякі запити цих людей та трохи полегшити навантаженість місцевих надавачів соціальних послуг працівниками обласного центру соціальних служб та членами мультидисциплінарної мобільної команди було організовано та проведено групи взаємопідтримки для жінок з числа ВПО, які наразі проживають в с. Ільниця, Хустського району.
Участь в групі взаємопідтримки на постійній основі взяло 15 жінок. Шляхом усного інтерв’ювання було вивчено потреби та нагальні проблеми з якими зіштовхнулися учасники групи. Під час проведення зустрічей було надано соціальні та психосоціальні консультації ВПО.
Під час першої зустрічі юрист обласної мультидисциплінарної мобільної команди надав правову допомогу та консультування учасникам. Для підтримки та мотивації щодо працевлаштування на другу зустріч було запрошено спеціаліста Іршавської філії служби зайнятості та проінформовано про види послуг служби зайнятості, які надаються внутрішньо переміщеним особам. На зустрічі, що відбулася втретє заступник начальника відділу державних допомог департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проінформувала про державні види допомог та інші види соціальних гарантій ВПО. На останній зустрічі відбулись індивідуальні консультації фахівців із соціальної роботи з питань соціального захисту. Також для зниження рівня психосоціальної напруги на кожній зустрічі відбувались групи взаємопідтримки з психологом обласної мультидисциплінарної мобільної команди. Завдяки цим заходам, учасники мали змогу отримати психологічні консультації, знизити рівень тривожності та рівень емоційного вигорання в умовах війни.
Дані групи проводяться за спільної участі обласної мультидисциплінарної мобільної команди, яка функціонує на території області в рамках реалізації проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди», що реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках СПІЛЬНО – програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес партнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.
Досвід проведення подібних груп взаємопідтримки планується використовувати для організації та впровадження функціонування подібних груп і в інших територіальних громадах області.