Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

Щодня війна роз’єднує дітей із батьками...

27/05/2022

Чиїхось лишають у фільтраційних таборах окупанти, хтось губиться, рятуючись від обстрілів. Хтось, на жаль, гине. Під час війни усиновлення неможливе, але кожен може прихистити дитину, яка наразі залишилась без батьків.

Наразі в Україні можливе тимчасове влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування у сім»ї громадян України під час воєнного стану.

Протягом 24-26 травня 2022 року тренерами відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Закарпатського обласного центру соціальних служб Ярославою Куштан та Мариною Сотніковою було проведено трьох денне онлайн навчання, передбачене програмою, спеціально розробленою Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України, для сімей, які мають бажання тимчасово прихистити у своїй родині дитину.

Особлива увага приділялась обговоренню тем: як підготувати сім'ю до приходу дитини, процесу адаптації дитини в сімейному оточенні та які особливості догляду та виховання тимчасово влаштованих дітей.

В рамках проекту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни», який реалізується за фінансування Представництва дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, створено чат -бот «Дитина не сама», у якому зареєструвалось майже 19000 сімей з цілої України, які висловили бажання прихистити дітей, які залишились без батьківського піклування в період воєнних дій в Україні; з них – 127 сімей із Закарпаття. Попередньо ці родини отримали онлайн-інформування про особливості тимчасового влаштування дітей, процедури і вимоги до сімей та заповнили розширену анкету. 68 родин пройшли відповідне навчання.

Відповідно умов проекту "Дитина не сама", діти у родинах можуть залишатися до завершення воєнного стану, або ж до того часу, як знайдуться батьки чи інші родичі.

Експрес- навчання відбувалось для об’єднаної групи сімей з Закарпатської та Тернопільської областей.

До організації навчальної групи долучилась представник служби у справах дітей Закарпатської ОВА - Мар»яна Дорожко.

Формуються наступні групи учасників, так як є багато бажаючих тимчасово прихистити дитину у своїй родині.