Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини

29/07/2022

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. До того ж, найпоширенішим і найбільш складним для протидії є саме домашнє насильство. Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Психологічне, фізичне, економічне та сексуальне – це форми, в яких може проявлятись домашнє насильство. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід. Досить часто особи, які постраждали від домашнього насильства, не знають куди можна звернутися за допомогою, і тому про те, що сталося – замовчують, чим ще більше погіршують ситуацію. Але, попри війну всі відповідальні органи продовжують роботу, щоб попередити і захистити постраждалих.

Саме тому, 28 липня 2022 року Закарпатським обласним центром соціальних служб було організовано та проведено онлайн-навчання для працівників сільських, селищних, міських, районних у містах рад, їх виконавчих органів, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Запрошеними лекторами виступили:

Михайло Давиденко – директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги;

Тетяна Щерба – регіональна представниця Управління дотримання прав людини Національної поліції України Управління дотримання прав людини Національної поліції України;

Оксана Пагулич – начальник відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей та запобігання сімейного неблагополуччя управління з питань сім’ї, організаційної роботи та персоналу департаменту соціального захисту населення. Під час даного навчання учасники мали змогу опрацювати законодавчі акти та нормативно-правові документи, які регламентують державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, навчитись ідентифікувати різні види насильства, причини, ризики виникнення та наслідки насильства, ознайомитись з особливостями роботи з постраждалими від домашнього насильства, опрацювати алгоритм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству. Особливу увагу було акцентовано на реалізації права осіб, які постраждали від домашнього насильства на отримання безоплатної правової допомоги, порядок реалізації цьогоправа.