Макарчук Олександра - практичний психолог відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Закарпатського обласного центру соціальних служб провела з учнями першого курсу Ужгородського вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету
«Годину безбар’єрності».
Здобувачі освіти обговорили різні аспекти безбар’єрності в сучасному українському суспільстві, зокрема можливості для всіх людей жити повноцінним життям, сучасну цифровізацію, сприйняття людей такими, якими вони є.
Учні поділилися своїми думками, як проявляти свої емоції та допомагати людям, говорити про свої відчуття, підтримувати на відстані, також обговорили техніки подолання стресу.
Наразі наше суспільство має бути гуманним, толерантним, а люди жити повноцінним життям без бар’єрів.
Безбар’єрність – нова суспільна норма, що потребує змін у нашій свідомості, зокрема відмови від стереотипних суджень і узагальнень. Для її утвердження важливо проводити інформаційні, просвітницькі та заохочувальні заходи, які допоможуть покращити існуючу комунікативну етику.
Безбар’єрність стосується всіх, адже будь-хто протягом життя може потрапити в ситуацію соціального виключення. Безбар’єрність не про захист прав когось іншого, вона про рівні права для всіх, повноцінне життя кожної людини у громадах