На Закарпатті фахівці із соціальної роботи навчаються здійснювати соціальне супроводження прийомних сімейта дитячих будинків сімейного типу
Сім’я є і залишається природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини. Розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Україні – складний, поступовий процес, який потребує відповідного науково- методичного забезпечення та підвищення кваліфікації працівників щодо вдосконалення навиків та знань щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, процесу пошуку потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів, прийняття рішення про передачу дитини на виховання.
Варто зазначити, що відповідно до наказу Міністерства сім’ї, молоді та спорту №3357 від 23.09.2009 «Про затвердження Порядку здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу», розділу VIII Кадрове забезпечення п.8.3. фахівець обов’язково проходить спеціальну підготовку за програмою, затвердженою відповідним наказом Міністерства сім’ї, молоді та спорту. Проведення відповідної підготовки здійснює регіональний центр соціальних служб.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року № 598 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у держаному бюджеті для підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту” Закарпатським обласним центром соціальних служб розпочато онлайн-навчання за спеціальною короткостроковою програмою, погодженою із Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти. Навчальна програма розроблена на основі Програми підвищення кваліфікації соціальних працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.04.09 №1357. За результатами даного навчання фахівці із соціальної роботи та інші працівники системи соціального захисту оволодіють та удосконалять певні професійні знання та навички, що допоможуть розуміти принципи та сутність процесів у професійній діяльності, планування власної роботи, оцінювання, коригування професійної діяльності.