Людям із порушенням зоруЛюдям із порушенням зору

асистент дитини

19/12/2024

✅Про важливість подальшого запровадження соціальної послуги «асистент дитини» говорили сьогодні під час круглого столу у громадській організації «Неємія» в Ужгороді.


ГО «Неємія» вже 2️⃣ рік поспіль (з 2023 року) впроваджує послугу «асистент/-ка дитини», як результат співпраці з Ужгородським міським центром соціальних служб.
????На сьогодні послугу «асистент/-ка дитини» у ГО «Неємії» закуповує громада Ужгорода, а потім кошти спрямовуються на оплату праці фахівців, які пройшли сертифікацію. У співпраці з Закарпатським обласним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді громадська організація проводить навчання кандидатів в «асистенти/-ки дитини». 
☘️За словами директорки ГО «Неємія» Тетяни Мачабелі протягом 2024 року соціальну послугу «асистента/-ки дитини» надавали 5️⃣ фахівців в Ужгородській  громаді. І хоча потреба в асистентах дитини є набагато більшою, Ужгород став першим в Україні містом, яке почало впроваджувати цю ініціативу.
«Асистент/-ка дитини супроводжує дитину, допомагаючи їй інтегруватись та навчатись в освітньому закладі Наша мета – розвинути цю послугу, щоб громади могли навчати дітей з ООП. На жаль, коштів, які надійшли від міста, замало, але нам вдалося завдяки донорам у рамках реалізації проєкту «BMZ5729» дофінансувати цей напрямок. Адже, хоча громада і сплачує за цю соціальну послугу бажаючих працювати мало через невелику оплату. А якщо є кандидати на цю посаду, то переважно це родичи дитини».
 
????Керівник Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іван Фленько зазначив, що на сьогодні надійшло більше 50 заяв від родин, також є певна кількість тих, хто не звертається. Така кількість бажаючих свідчить про запит, який є у громади на «асистентів дитини».  
????Ольга Муріна, начальниця відділу підвищення компетенції надавачів соціальних послуг Закарпатського обласного центру соціальних служб, розповіла про те, що цього року Центр проводив навчання кандидатів в асистенти дитини. Навчання проводилось за Програмою, рекомендованою Міністерством соціальної політики України і дало можливість сформувати команду фахівців, які налаштовані працювати асистентами дитини в навчальних закладах Закарпатської області. ✅Отримувач соціальної послуги – це дитина, яка відповідно до висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи, наданого ІРЦ, потребує супроводу під час інклюзивного навчання. 
«Я – асистентка дівчинки, яка навчається у 4 класі приватної школи «ЛОЗА» в Ужгороді, – розповіла на зустрічі Алла Семенюк, – допомагаю у пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі. Я з дитиною увесь час, поки вона в школі. Якщо потрібно  – супроводжую під час екскурсій або навчальних поїздок». 
Марія Гринчук, директорка Ліцею № 6 ім. Ґренджі-Донського, зазначила: «Цього навчального року ліцей прийняв 21 дитину з особливими освітніми проблемами, але жодного асистента дитини, хоча потреба у них вкрай велика». 

????На зустрічі також були присутні – Оксана Павлючок, фахівчиня Управління освіти Ужгородської міськради, Надія Ревта, соціальна працівниця, "БФ "Центр надії", Ростислав Козубовський, доцент кафедри соціології та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, Ольга Принцовська, психологиня, директорка БФ «Карітас-Ужгород», Злата Шпінь – вчителька початкових класів приватної школи «Лоза». Усі фахівці зазначили, що розвивати надання послуги «асистента дитини» вкрай важливо для громади, адже кількість дітей, які її потребує, зростає щороку.
NGO Nehemiah Ukraine
Закарпатський обласний центр соціальних служб
Ужгородський міський центр соціальних служб
Ужгородський ліцей імені Василя Степановича Гренджі-Донського
Приватна початкова школа "Лоза", м. Ужгород